CZ

Objavuj

Preskúmajte ostrov

Túry na Martiniku

Ti, kteří mají raději více akce a dobrodružství, jistě ocení široké možnosti na túry a výlety s různými stupni obtížnosti, které tropická příroda na ostrově nabízí. Všechny vás nadchnou úžasnou scenérií a krásnými výhledy. Objevte tropické lesy a osvěžte se v řekách a vodopádech!

Mount Pelée

Spící sopka Mount Pele je nejvyšším bodem ostrova (1397 m) a je jednou z nejpopulárnějších míst na Martiniku. Existuje několik způsobů, jak se tam dostat, můžete začít buď v Morne-Rouge, Prêcheur nebo Grand-Rivière. Nejkratší a nejběžnější je cesta ,, Aileron “, která začíná v Morne-Rouge. Když přijíždíte autem z Morne-Rouge, pokračujte směrem na Ajoupa-Bouillon a potom sledujte cedulky, které vedou k „Montagne Pelé“, dokud se nedostanete na parkoviště.

 

První část cesty trvá přes hodinu a vede k svahu, kde je křižovatka. Odtud jděte vpravo směrem na „2ième Refuge“ (2. stanice) kolem kráteru nebo rovnou na „Le Chinois“, který je nejvyšším bodem.

 

Výstup na Sopku Montagne Pelée je výjimečný zážitek. Příroda je tu jiná než v ostatních částech ostrova, protože zde nejsou žádné stromy, jen keře a různé rostliny. Z vrcholu je nádherný výhled na celý ostrov, od Karibského moře po Atlantický oceán. Doporučuje se lepší fyzická kondice a nezapomeňte na dobré boty, bundu a předem si ověřte předpověď počasí, abyste měli z této túry co nejlepší zážitek.

Savane des Pétrifications

La Savane des Pétrifications se nachází na konci poloostrova Sainte-Anne na jižním cípu Martiniku. Za své jméno vděčí mnohým zkamenělé stromům a dalším kusům dřeva. Vypadá to tu jako malá pouštní oblast usazená v bujné, tropické vegetaci. Cesta začíná v podrostu, který sousedí s krásnou pláží Anse à Prunes. Jděte přes malý dřevěný můstek vedoucí přes vodu a pokračujte dále. Tato část ostrova vás uchvátí neobvyklou krajinnou scenérií, která připomíná měsíc. Kolem jsou mnohé kaktusy a kameny různých tvarů. Cesta vede víceméně po rovině a je téměř bez stínu. Proto je nezbytné vzít si hodně vody, opalovací krém a klobouk.

 

Coeur Bouliki (Circuit de Rabuchon)

Coeur Bouliki je krásne miesto uprostred tropickej vegetácie pozdĺž rieky Rivière Blanche, ktorá steká priamo z kopcov Pitons du Carbet. Táto oblasť sa nachádza severne od dediny Saint-Joseph a je veľmi príjemná, taktiež vybavená piknikovými stolmi. Ľudia sa sem chodia radi ochladiť v horúcom počasí.

 

Ak chcete ísť na túru, nasledujte lesnú cestu pozdĺž rieky a prejdite okolo veľkej modrej budovy vľavo. Prvá časť stúpa lesom a keď sa dostanete na vrchol, uchváti vás výhľad na záliv Fort-de-France.

Druhá časť zostupuje cez polia. Značky tu už nie sú, ale pokračujte stále rovno pozdĺž ostnatého drôtu, kým nenájdete cestu. Potom choďte smerom doľava, a dostanete sa späť k východiskovému bodu.

Trace des caps

Jedna z najdlhších turistických trás na ostrove. Cesta po pobreží vám umožní objaviť krásy južného Atlantiku, s jeho koralovými útesmi a divokými plážami s bielym pieskom. Táto trasa sa skladá z rôznych častí. Môžete si vybrať napríklad jednu z týchto piatich úsekov: Petit Macabou – Cap Macré (5 km, 2h), Cap Macré – Cap Chevalier (7 km, 3h), Cap Chevalier – Baie des Anglais (6 km, 2h30), Anse Trabaud – Les Salines (5 km, 2h), Les Salines – Anse Caritan (4,5 km, 1h30).

 

Po ceste objavíte veľa zaujímavých miest, ako opustené pláže, mangrovy, divoká príroda a budete uchvátení úžasnými výhľadmi.

 

Ak vyrazíte skoro ráno, dá sa zvládnuť celá táto trasa za jeden deň. Nezabudnite na dostatok vody a chráňte sa pred silným slnkom.

Môžete začať napríklad z Petit Macabou (Vauclin) alebo z Anse Caritan (Sainte-Anne).

Najlepšie je mať dve autá a každé z nich nechať na jednej strane.

 

Boucle du Vauclin

Táto túra je v podstate okruh po atlantickom pobreží cez mangrovový les a je ľahko a dobre vyznačená. Vyberte sa na túto prechádzku najlepšie za slnečného počasia, aby ste videli krásny kontrast medzi tyrkysovou vodou a reliéfom a taktiež sa vyhli rozbahnenej ceste. Keď prídete do Vauclin, sledujte značku Château-Paille / Boucle du Vauclin, až kým sa nedostanete na parkovisko športového centra UCPA. Odparkujte auto tu a sledujte značky. Najprv prejdete cez malú autentickú rybársku dedinku. Prvá časť trasy vedie pozdĺž atlantického pobrežia a príroda je tu divoká, zatiaľ čo druhá časť okruhu prechádza mangrovovým lesom. Cestou sa môžte vykúpať a oddýchnuť si v zálive Trou Cochon.

Canal des esclaves

Tento kanál bol navrhnutý koncom 18. storočia, aby zavlažoval nížinu privádzaním vody z lesa na karibské pobrežie. Stovky otrokov niesli ťažké kamene, ktoré tvoria konštrukciu, preto sa toto miesto bežne nazýva ,,Kanál otrokov’’. Cesta začína pri príbytku Maison Rousse a vedie priamo popri kanáli. Úzky chodník je postavený v podstate rovno medzi vodou a údolím. Keď dorazíte na koniec, vrátite sa rovnakou cestou v opačnom smere. Táto trasa je ozaj jedinečná, ale je veľmi úzka, preto sa neodporúča deťom ani ľuďom, ktorí sa boja výšok. Mali by ste sa jej tiež vyhnúť v daždivom počasí, pretože kamene môžu byť klzké.

Guidebook

od 5€

Detailní průvodce

S naším sprievodcom vám nič neunikne! Prvý kompletný sprievodca o Martiniku v angličtine.
Chcete objavovať jedinečné miesta na Martiniku? Náš bedeker vám pomôže preskúmať najkrajšie zákutia na ostrove!

 

K dispozícii aj v mnohých obchodoch na Martiniku.

Všetko o ostrove

Špeciálne ponuky

Parádne fotografie

Tajné tipy

Jednodňové výlety

Naskenuj a choď!

Zakúpením tejto knihy darujete 1 € na miestne útulky pre psy.